לפני שמתחילה שנת הלימודים עמל צוות ההוראה במשך זמן רב על תכנון הפעלות לבתי ספר. במהלך שנת הלימודים העמוסה חשוב לספק לילדים לא רק כלים לימודיים וידע, אלא גם פעילויות מהנות ומרחיבות אופקים. זו יכולה להיות הפסקה פעילה שבה מוצעות לילדים פעילויות ספורטיביות שונות או ביקור בגן חיות. אך כולנו יודעים שמוסיקה קצבית וטבעית תורמת יותר מכל להתפתחות החשיבה השכלית, ולכן מורים רבים מעדיפים לארגן פעילויות מוזיקליות כמו מעגלי תיפוף.

 

הפעלות לבתי ספר – סוד התיפוף

אלה כמה סיבות טובות לשלב פעילות תיפוף כהפעלה לבית ספר:

  • רכישת מיומנות – התיפוף אינו רק פעילות מהנה, אלא גם מיומנות שיש לרכוש. צוות המוזיקאים המקצועי מלמד את הילדים את יסודות התיפוף וחושף בפניהם את יופיו של הכלי. לאחר הפעילות יהיו ילדים שירצו להמשיך ללמוד תיפוף באמצעות מורה פרטי או בלמידה עצמית.
  • חיבור אל הטבע – בימינו הילדים נחשפים אל המוסיקה בעיקר דרך אזניות המחוברות אל המחשב או אל המכשיר הסלולרי שלהם. התוף מאפשר להם להתנתק מהאלקטרוניקה ולהיחשף אל הצלילים הטבעיים של מערכת התופים המחברים אותם אל רשרוש העצים ואל קולות פלגי הנחל הניתזים על הסלעים.
  • פעילות מגבשת – אחת ממטרותיהן העיקריות של הפעלות לבתי ספר היא גיבוש הילדים. במסגרת פעילות גיבוש לומדים הילדים לעבוד יחדיו כצוות, ואין פעילות מגבשת יותר מלנסות ליצור יחד מקצב ייחודי באמצעות מעגל תופים.
  • להכיר עולמות שונים – התיפוף מאפשר לתלמידים להכיר תרבויות שונות שמקורן בארצות כמו אפריקה או הודו. בארצות אלה התוף הוא כלי נגינה מרכזי בטקסים והופעות, והוא מתמזג באופן מושלם עם הטבע הפראי של המקום.

 

צלילי עולם – רעיון להפעלה המושלמת

אם אתם מחפשים הפעלות לבתי ספר, מרגישים שכבר מיציתם פעילויות כמו בריכה או מסלול הליכה, ואתם מעוניינים בפעילות מעשירה ומרתקת, הצוות של צלילי עולם ישמח לעזור לכם. הצוות המקצועי מתמחה באמנות התיפוף, והוא יוכל לחשוף את הילדים לכלי הייחודי, תוך הכוונה ולימוד באופן מיומן וסבלני. הפעילויות של צלילי עולם מתאימות הן לילדי הגן והן לילדים הלומדים בבית הספר היסודי, והן מחולקות לפי גילים: לימודי תיפוף לכיתוב א-ב, ג-ד, ה-ו. כמו כן, הפעלות התיפוף מתאימות כסדנה עבור ילדי הקייטנה.

לפרטים והזמנות
מלא/י את הפרטים הבאים:


רוצים להתייעץ? לחצו כאן ומלאו פרטיכם
לפרטים והזמנות מלא/י את הפרטים הבאים: